Lindsey Stirling opäť v Prahe, a hneď „dvoják“

Autor: Martin Kopilec | 8.3.2017 o 22:59 | (upravené 8.3.2017 o 23:04) Karma článku: 2,61 | Prečítané:  280x

...sú chvíle v živote kedy začnete uvažovať či to vyskúšate, či tomu dáte šancu, či niekam pôjdete. Tu však nič také nehrozí, pretože odpoveď je viac než jednoduchá - ÁNO!

 

Po roku a pol Lindsey opäť zavítala do Prahy a ja som si nemohol nechať ujsť zážitok stretnúť sa s ňou (znova) a užiť si ďalší nezabudnuteľný koncert. Tento krát však boli veci trošku inak. Koncert ktorý bol ohlásený na 1.3.2017 sa tak rýchlo vypredal, že Lindsey prvý krát vo svojej kariére pridala ďalší koncert o deň skôr – teda 28.2.2017 a na ten som sa chystal aj ja.

Tento krát sa koncert konal vo Forum Karlín ktorého kapacita je približne 3 000 ľudí. Ako som už spomínal, prvý koncert ktorý bol ohlásený sa veľmi rýchlo vypredal. Druhý bol takmer vypredaný. Môj odhad tak na 90%. Čiže dokopy takmer 6 000 fanúšikov, čo je úžasné.

 

Ale ako prebiehal samotný deň? Prechádzka po Prahe, rýchly obed a o 16:00 cesta na miesto koncertu. Ako VIP som tam mal byť už o 17:00 i keď koncert začínal až o 20:00. Tento krát bez predskokana.

Prvý som nebol a tak som sa pripojil k skupinke fanúšikov, väčšina bola taktiež VIP a sú súčasťou Oficiálneho CZ/SK fanklubu Lindsey Stirling. Chvíľka napätia a po 17:00 nás začali púšťať dnu. Kontrola OP, lístkov, odovzdanie vysačky VIP, následná kontrola od usporiadateľov a boli sme dnu. Pri šatniach bol merch tak sme si ešte samozrejme niečo kúpili. Predsa z koncertu neodídeme na prázdno J U mňa vyhralo najnovšie CD a tričko Brave Enough Tour.

Znova čakanie a po pár minútach prišla Lindsey. Ale nie „naša“ Lindsey. Táto veľká Lindsey (ako sme ju nazvali) je jednou z mnohých členov „Lindsey´s Family“ ktorá má na starosti, okrem iného, aj VIP fanúšikov. A tu sa našli rozdieli oproti prvým dvom koncertom na ktorých som bol, ale to si nechám až na záver. Dala nám základné inštrukcie ako sa k Lindsey správať, odovzdali sme jej darčeky pre Lindsey (tí ktorí mali) s tým, že sa k Lindsey na 100% dostanú, a postupne sme sa presunuli do samotnej haly kde už Lindsey na nás čakala. Na Meet & Greet sme mali cca 1 minútu i keď... A isto poznáte ten pocit, keď máte pripravené otázky a všetko a zrazu zo seba dostanete ledva pár viet. Tak nejako som sa cítil. A pritom to už bolo tretie stretnutie. Verím, že do ďalšieho sa zlepším. Každý sme si mohli nechať podpísať jednu osobnú vec. Ja som si vybral fotku z posledného koncertu, kde sme sa spolu fotili. Vravela, že si ju pamätá. Verím, že áno. Predsa len je špecifická J Taktiež sme dostali podpísaný plagát a presunuli sme pod pódium kde sme čakali na Lindsey a na Q&A a Soundcheck.

 

Lindsey, Drew a Kit (nový člen, ktorý nahradil zosnulého Gavi-ho) prišli a mohla sa začať Q&A časť. Tu už som nezaváhal a pár otázok som položil aj ja. I keď mám pocit, že veľa fanúšikov sa ku mne nepridalo. Čo už. Ja tvrdím, že každú šancu treba využiť.

Súčasťou Soundcheck-u je jedna pesnička, ktorá priamo na koncerte nebude a my si ju môžeme vypočuť ako instrumetal verziu. Pôvodne mala Lindsey pripravenú inú, no nejako sme ju „presvedčili“ a zahrala nám verziu piesne „Hallelujah“ (v ktorom klipe som si „zahral“ aj ja). VIP časť sa skončila, Lindsey sa s nami pre túto chvíľu rozlúčila a my zostali sami. Ale len na chvíľku, keďže začali púšťať ostatných fanúšikov. Hala sa veľmi rýchlo plnila.

 

S úderom ôsmej hodiny vypuklo to, na čo sme všetci tak netrpezlivo celé tie mesiace čakali. Hodina a pol plná energie, svetiel, neuveriteľných kreácií, známych piesní a veľa veľa ďalšieho. Show odštartoval song „The Phoenix“ z najnovšieho albumu Brave Enough. A celkovo väčšina piesní bola práve z tohto albumu. Na pódiu však nehrala silueta Lindsey ako sme si všetci mysleli, ale bola to jedna z jej tanečníčok. No iba na chvíľu a Lindsey sa vzápätí objavila s plnou parádou v jednom z mnohých kostýmov, ktoré v ten večer vystriedala. Nasledoval song „Love's Just A Feeling“ a môj obľúbený „Prism“.

Po veľmi krátkej „pauze“ prišla Lindsey v nových šatách (doteraz nechápem ako sa stihla za pá sekúnd prezliecť, a ako sa neskôr ukázalo, nebolo to prvý krát, čo som toto nechápal) za tónov titulnej piesne druhého albumu Shatter me. Tu dokonca prvú časť spievala naživo samotná Lindsey. Nasledovali songy „Lost Girl“„Elements“ a opäť sa rýchlo prezliecť. Tento kráť však s „live“ záberom do zákulisia.

Odtiaľ sa vrátila Lindsey v nádherných modrých šatách, ktoré pripomínali žiariacu nočnú oblohu. No bolo tu ešte jedno prekvapenie. Prišla na pódium s detskými husľami. Tieto však aj naozaj hrali. Drew sa pripojil s mini bicími a Kit s mini klávesmi. Posadili sa na zem a v takejto rodinnej atmosfére nám zahrali mix známych melódií z hier a filmov. Jednou z nich bola aj pieseň ktorú sa Lindsey naučila hrať ako prvú keď bola ešte malá.

Po tejto veselej scénke však prišla časť kedy mi skôr po tvári tiekli slzy, než žiaril úsmev. Prišla jedna z najbolestivejších tém – Gavi. Najlepší priateľ Lindsey s ktorým začala svoj úplne prvý koncert a ktorý v novembri 2015 nás navždy opustil. Ešte predtým začali spolu skladať pieseň, ktorú chveli dokončiť keď sa Gavi vráti z nemocnice. Žiaľ, už sa im to nepodarilo a Lindsey ju dokončila sama a nazvala ju „Gavi's Song“. Všetci ako jeden sme zapli svetlá na svojich telefónoch. Po nej ešte zahrala „Those days“ ktorá je spomienkou nie len na Gaviho, ale aj na jej otca ktorý zomrel len pred pár týždňami. V týchto momentoch koncertu len máloktoré oko zostalo suché. Celú túto časť zakončil song ktorý by sa dal nazvať ako prelomový. A to „Crystallize“.

Ďalšiu pauzu vyplnili tanečníčky malým „kúzlom“ po ktorom mali prísť tie veľké. Song „Hold my Heart“ ich bola plná. Nechať sa rozrezať a pritom stále hrať? Nie je problém. Objaviť sa zrazu v zatvorenej nádobe z plexiskla? Maličkosť. Tu Lindsey ukázala prečo jej show sú každou tour lepšie, prepracovanejšie, úžasnejšie a vždy nastavia latku o niečo vyššie.

Príkladom toho je aj reč, ktorú mala pred skladbou „The Arena“. Lindsey totižto bola aj v takej malej americkej show „Amerika má talent“. A tam jej naživo, pred miliónmi ľudí povedali, že znie „akoby niekto škrtil krysy“. A že nikdy nevypredá divadlo. O pár rokov neskôr...

Nasledovalo ďalšie zázračné prezlečenie a song v orientálnom štýle s názvom „Mirage“. A aby tých kúziel nebolo málo, nesmela chýbať ani levitácia.

To už sa však blížil záver vystúpenia. „Stars Align“ a prídavok „Rountable Rival“ v spojení so songom „Don't Let This Feeling Fade“. Super remix ako čerešnička na záver.

Na ten úplný si Lindsey ešte pozvala celý svoj tým a týmto krásnym gestom so spoločnou choreografiou poďakovala nielen nám, ale aj im za tu tvrdú drinu, ktorú pre ňu každý deň robia.

 

A ako zhodnotiť celú show na záver. Na to neexistuje dostatočné množstvo superlatívov. Úžasná, nezabudnuteľná, originálna, jedinečná, energická...

Je to show ktorá vás núti neustále sa hýbať, tlieskať, skákať a hlavne je to show, ktorá vás pozíva na ďalšiu. V pohode aj hneď.

Osobne si myslím, že každý jeden z vás, ktorí má možnosť by mal niečo takéto zažiť, pretože vám garantujem, že sklamaný rozhodne neodídete.

A odkaz Lindsey pre každého z nás? Užívajte si život naplno. Ak máte ciele, choďte za nimi. Ak máte sny, splňte si ich. Ak máte schopnosti, zdokonaľujte ich. Naberte odvahu a dosiahnite to, pretože ste to VY, ktorí rozhodujete o tom, ako bude Váš život vyzerať. A ak predsa len prídu zlé dni, vstaňte ešte silnejší!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Farmári chceli Pellegriniho, prijal ich prezident Kiska

Prijali aj ponuku ministerky Matečnej, chcú ísť ale všetci.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Ako vzniká genocída, a kde je Maďarsko

Nedokážeme sa poučiť z dejín. Toto je len ďalší príklad.


Už ste čítali?